Конспект заняття із соціально-комунікативного розвитку у першій молодшій групі «Іграшки. Конспект заняття у І молодшій групі, освітня область «Соціально – комунікативний розвиток», «Сім'я». план-конспект заняття (молодша група) на тему Соціальн

Конспект безпосередньо – освітньої діяльностііз соціально – комунікативного розвитку у першій молодшій групі

Тема:«Овочі для зайчика»

Підготувала та провела: Трусевич З.С., вихователь першої кваліфікаційної категорії

Завдання:
1. Уточнити уявлення дітей про овочі.
2. Формувати вміння дітей слухати вихователя.
3. Збагачувати словник дітей прикметниками та дієсловом: червона, тверда, смачна, хрумтить, трут на тертці, зелений, довгий.
Матеріал: Іграшка зайчика, кошик, серветка, тертка, овочі: морква та огірок, тарілка зі шматочками моркви та огірка на шпажках, одноразові ложки, порожня тарілка.
Хід:
У групу заходить зайчик, що плаче.
Вихователь:Що з тобою трапилося?
Зайчик:Я на городі зібрав овочі і приніс їх до дитячого садка. А куди поставив, не пам'ятаю?
Кролик знову плаче.
Вихователь:Діти, давайте допоможемо зайчику знайти його кошик!
Діти знаходять кошик з овочами, зайчик радіє.
Зайчик:Дякую вам хлопці за мій кошик! А хочете подивитись, що там лежить?
Діти: Так
Вихователь садить кролика поруч із кошиком і відкриває її. Дістає моркву.

Вихователь: Що це?
Діти:Це морквина.
Вихователь: А якого вона кольору?
Діти:Червоний.
Вихователь: Морквина довга чи коротка?
Діти: Довга.
Вихователь: Хто їв морквину? Подумайте вона тверда чи м'яка?
Висловлювання дітей.
Вихователь пропонує дітям моркву доторкнутися.
Вихователь:Морквина тверда чи м'яка?
Діти:Тверда.
Зайчик:А в мене в кошику є ще один овоч! Дістає огірок.
Вихователь:Це…
Діти:Огірок.
Вихователь: Огірок, якого кольору?
Діти:Зелений.
Вихователь пропонує дітям доторкнутися до огірок.
Вихователь:Огірок твердий чи м'який?
Діти:Твердий.
Вихователь: А він довгий чи короткий?
Діти:Довгий.
Вихователь:Як ви думаєте, огірок смачний?
Висловлювання дітей.
Вихователь: А хочете спробувати?
Діти:Так!
Вихователь пригощає дітей шматочками огірка.
Вихователь:Огірок смачний, твердий, хрумтить. Повтори Даша.
І так повторюють слова за вихователем усі діти.
Вихователь:А що ж це у тебе зайчик лежить у кошику? Дістає тертку.
Зайчик:Не знаю.
Діти:Це тертка.
Зайчик: А що їй роблять?
Версії дітей.
Вихователь:Правильно хлопці, на тертці труть овочі. Давайте потрімо нашу моркву на тертці.
Вихователь треть морква і пригощає дітей.
Вихователь:Морквина солодка? Смачна? Хрумтить? Тверда? Добивається від дітей повтору слів.
Вихователь:Пригощайся зайчик морквою.
Зайчик їсть, примовляючи: морква смачна, солодка, хрумтить, тверда.
Дякує всім за частування прощається з дітьми та йде.

Конспект НОД

із соціально-комунікативного розвитку

дітей у першій молодшій групі

золота осінь

Мета заняття:Виробляти в дітей віком моральні основи радісного і життєстверджуючого світосприйняття, допомагати помічати красу природи у різні пори року.

Завдання:Закріплювати вміння правильно поводитися в природі (любуватися красою природи, спостерігати за рослинами та тваринами, не завдаючи їм шкоди). Виховувати дбайливе ставлення до природи, уміння милуватися нею. Формувати засади екологічної культури. Формувати готовність дітей до спільної діяльності. Розвивати дитячу уяву.

Інтеграція з освітніми областями:

Соціально-комунікативний розвиток:Продовжувати виховувати любов до рідного краю, розповідати дітям про гарні місця рідного краю. Виховувати дружні стосунки між дітьми. Звичку спільно грати. Виховувати організованість, колективізм.

Пізнавальний розвиток:Вчити дітей помічати зміни у природі.

Мовленнєвий розвиток:Удосконалювати мову як спілкування. Продовжувати роботу зі збагачення побутового, природничого словника. Продовжувати привчати дітей слухати вірші, правильно сприймати зміст твору. Вчити дітей прислухатися до ритму та мелодики поетичного тексту. Звертати увагу дітей на виразні засоби (образні слова та висловлювання, епітети, порівняння); допомагати відчути красу та виразність мови твору; прищеплювати чуйність до поетичному слову.

Художньо-естетичний розвиток:Розвиток емоційної сприйнятливості, емоційного відгуку літературні та музичні твори. Формувати музичну культуру з урахуванням знайомства з класичної музикою. Виховання бажання та вміння взаємодіяти з однолітками під час створення колективних робіт.

Фізичний розвиток: Забезпечити реалізацію біологічної потреби дітей у рухової активності.

Попередня робота:Створення плакату «Бережіть ліс!». Запропонувати вдома разом зі старшими обговорити правила поведінки в лісі, потім провести в групі круглий стіл на цю тему. Влаштувати виставку малюнків «Осінній ліс».

Обладнання та матеріали:Проектор для показу фотографій та ілюстрацій, музичний центр із записом музичних творів «Осінь» (сл. А. Плещеєв, муз. П. І. Чайковський) та «Осіння пісня» (муз. П. І. Чайковський, цикл «Пори року») , жовтень), яскрава велика парасолька, мольберт з листом для колективної роботи, фарби, пензлі.

Хід заняття:

Вихователь: «Здрастуйте, хлопці. Сьогодні я хочу показати вам, який дивовижний світ, у якому ми живемо. Ми подивимося фотографії, зроблені в нашому місті та поряд з ним. І ви побачите, як гарний наш рідний край, особливо золотою восени.»

Читання з показом ілюстрацій вірша Івана Олександровича Буніна «Ліс, точно терем розмальовки...»

Ліс, як терем розписний,

Ліловий, золотий, багряний,



Веселою, строкатою стіною

Стоїть над світлою галявиною.

Берези жовтим різьбленням

Блищать у блакиті блакитний;





Як вежі ялинки темніють,

А між кленами синіють

То там, то тут у листі наскрізний

Просвіти в небо, що віконця.

Вихователь запитує дітей, із чим порівнює поет ліс золотою восени. Чому він називає ліс не жовтим і червоним, а золотим і багряним (листочки підсвічені сонцем). Під час обговорення вихователь підводить дітей до того, що цю красу треба берегти.

Ігрова вправа «Так – Ні». Як поводитися в лісі.Граємо – міркуємо.

Вихователь: «Щоб зберегти красу лісу, треба дотримуватися правил поведінки у природі. Давайте переконаємось, що ви їх знаєте. Я називатиму варіанти поведінки, а ви плескайте в долоні тільки тоді, коли згодні. І так, у лісі треба:

Розводити багаття де завгодно. Чи не розводити багаття.

Кидати сміття, бити шибки. Не залишати сміття у лісі.

Ламати дерева. Замазати рану на дереві спеціальною мастикою чи глиною.

Не шуміти у лісі, не турбувати лісових мешканців. Шуміти, розоряти пташині гнізда, мурашники, забирати лісових мешканців у місто.

Рвати рослини, занесені до червоної книги. Збирати опалі листочки для осіннього букета, гілочки, шишки, жолуді для виробів, їстівні гриби і ягоди, що не вшкоджують рослини і грибниці.

Гра «Дощ і парасолька».

Вихователь: «Тепер, коли ми згадали правила поведінки у природі, я запрошую вас на прогулянку до лісу. Але спершу відгадайте загадки.

Наді мною, над тобою

Пролетів мішок із водою.

Наскочив на далекий ліс,

Прохудився і зник. (Хмара, хмара.)

Якщо дощ припуститься –

Як квітка розпуститься.

Якщо дощ перестане -

Він стиснеться і зав'яне. (парасолька)

Що ми візьмемо із собою, щоб сховатися від дощу? Подивіться, яка яскрава і велика парасолька є в мене. Давайте з ним пограємось.

Як тільки я скажу: "Ой, дощик пішов!" - Біжіть до мене під парасольку.

Ходить осінь доріжкою,

Промочила в калюжах ніжки.

Лють дощі і немає просвіту.

Загубилося літо десь. (Діти тихо ходять стежками, дивляться на всі боки. За сигналом біжать під парасольку.)

Ходить осінь, бродить осінь.

Вітер із клена листя скинув.

Під ногами килимок новий,

Жовто-рожевий кленовий. (Діти граються з опалим листям. Піддівають їх ногами, підкидають руками. За сигналом біжать під парасольку.)»

Спільне малювання "Золота осінь".Муз. супровід: «Осінь» (сл. А. Плещеєв, муз. П. І. Чайковський). Вихователь: «Ось ми й прогулялися осіннім лісом. Подивилися якісь красиві, яскраві стоять дерева. І наша берізка за вікном просто чудова. Подивіться на неї. Яка вона? (Гарна, яскрава, золотиста, пухнаста.) А на мольберті картина не домальована. Вона нудна. Я почала малювати її та не встигла закінчити. Ви мені допоможете? Як ви вважаєте, чого не вистачає? Які потрібні фарби? У ході малювання вихователь нагадує про вміння поступитися, домовитись. Допомагає встановити черговість, звертає увагу, що всі хочуть помалювати, хвалить за терпіння, уміння зачекати. На закінчення вихователь каже: «Погляньте, як заграла фарбами наша картина. Вона стала зовсім іншою. Який? Що вам у ній подобається?

Д
ідактична вправа «На що схожа хмарка?».
Вихователь: А що в небі намальовано на нашій картині? Так, хмаринки, які намагалися перешкодити нашій прогулянці. Послухайте вірш. Після прочитання вірша вихователь показує дітям фотографії осіннього неба з хмарами і пропонує сказати, на що вони схожі.

Хмара кішка, хвіст трубою,

Хмара з довгою бородою,

Хмара коня, хмара жук.

А всього їх двісті штук.

Бідним хмарам дуже тісно,

Нема хмар у небі місця.

Пересваряться всі двісті,

А потім заплачуть разом.

І кричить унизу народ:

«Розбігайся, дощ іде!» («Дощ йде», Д. Лукіч.)



Ігрова вправа «Гарний осінній листочок паморочиться на вітрі».Муз. супровід: «Осіння пісня» (муз. П. І. Чайковський, цикл «Пори року», жовтень). Вихователь: «Яка сумна музика. Так і хочеться під неї плавно покружляти як осінній листок, що падає з дерева. То майже впав, то вітерець його знову підхопив… Перетворюю вас на осінні листочки. Покажемо, як вони крутяться на вітрі».

Підсумок.Вихователь: «Сумно, що всі листочки обпадуть, але світ прекрасний завжди, і попереду весела зима зі снігом та різними забавами. Потрібно лише подумати, кому взимку може знадобитися наша допомога. Обов'язково зробити додаткові годівниці для птахів. Наприкінці вихователь дякує дітям за заняття та повідомляє тему наступної зустрічі.

Список літератури:

    Федеральний державний освітній стандарт дошкільної освіти

    Смирнова О.О. «Спілкування дошкільнят з дорослими та однолітками», М., 2012р.

    Шевченка Л.Л. ДОБРИЙ СВІТ. Православна культура для малечі. Методичний посібник. - М.: Центр підтримки культурно-історичних традицій Вітчизни, 2012р.

    «1000 загадок. Популярний посібник для батьків та педагогів.» - Ярославль: «Академія розвитку», 1997р.

    Павлова Л. Ю. «Збірник дидактичних ігор з ознайомлення з навколишнім світом. До роботи з дітьми 4 – 7 років.» - М.: МОЗАЇКА - СИНТЕЗ, 2011р.

    "Пори року. Вірші та розповіді про природу, загадки.» - М: Дит. літ., 1999р.

Використані матеріали та Інтернет-ресурси

    Світ позитиву/на що схожі хмари. http://mirpozitiva.ru/topics/topics70.html.

    Музичний твір «Осіння пісня» (муз. П. І. Чайковський, цикл «Пори року», жовтень).

    Музичний твір «Осінь» (сл. А. Плещеєв, муз. П. І. Чайковський).

    Фото осіннього лісу виконані особисто автором даного конспекту.


Організація діяльності у першій молодшій групі дитячого садка по освітній галузі «Соціально-комунікативний розвиток» (діти 2-3 років)

Завдання:


  • Виховувати у дітей добре, дбайливе ставлення до дорослих та однолітків;

  • Формувати поняття «хлопчик-дівчинка».

  • Сприяти розвитку мови, як засоби спілкування з однолітками та дорослими;

  • Поповнювати словник дітей та активізувати його в мові.

  • Формувати уявлення про навколишній простір, вміння орієнтуватися у ньому.

  • Знайомити з деякими видами транспорту (швидка допомога, пожежна машина, вантажівка, автобус).

  • Формувати уявлення у тому, що корисно і що шкідливо здоров'ю людей.

  • Формувати в дітей віком вміння самостійного обслуговування себе;

  • Формувати первинні ставлення до праці дорослих;

  • Вчити виконувати словесні доручення дорослих.
Реалізація освітньої роботи із соціально – комунікативного розвитку дітей 2 -3 років

Соціалізація, розвиток спілкування, моральне виховання

Формувати в дітей віком досвід поведінки у середовищі однолітків, виховувати почуття симпатії до них.

Сприяти накопиченню досвіду доброзичливих взаємин з однолітками, виховувати емоційну чуйність (звертати увагу дітей на дитину, яка виявила турботу про товариша, заохочувати вміння пошкодувати, поспівчувати).

Виховувати негативне ставлення до грубості, жадібності; розвивати вміння грати не

сварячись, допомагати один одному і разом радіти успіхам, гарним іграшкам тощо.

Виховувати елементарні навички ввічливого ставлення: вітатися, прощатися, звертатися з проханням спокійно, вживаючи слова «дякую» та «будь ласка». Формувати вміння спокійно поводитись у приміщенні та на вулиці: не шуміти, не бігати, виконувати прохання дорослого.

Виховувати уважне ставлення та любов до батьків та близьких людей.

Привчати дітей не перебивати дорослого, що говорить, формувати вміння почекати, якщо дорослий зайнятий.

Дитина в сім'ї та спільноті

Образ Я.Формувати у дітей елементарні уявлення про себе, про зміну свого

соціального статусу (дорослішання) у зв'язку з початком відвідування дитячого садка; закріплювати

вміння називати своє ім'я.

Формувати у кожної дитини впевненість у тому, що її, як і всіх дітей, люблять, про неї

дбають; виявляти поважне ставлення до інтересів дитини, її потреб, бажань, можливостей.

Родина, сім'я.Виховувати уважне ставлення до батьків, близьких людей. Заохочувати вміння називати імена членів сім'ї.

Дитячий садок.Розвивати уявлення про позитивних сторонахдитячого садка, його спільності з будинком (тепло, затишок, любов та ін.) та відмінностях від домашньої обстановки (більше друзів, іграшок, самостійності тощо).

Звертати увагу дітей на те, в якій чистій світлій кімнаті вони грають, як багато в ній яскравих, красивих іграшок, як акуратно заправлені ліжечка. На прогулянці звертати

увага дітей на красиві рослини, обладнання ділянки, зручне для ігор та відпочинку.

Розвивати вміння орієнтуватися у приміщенні групи, дільниці.

Самообслуговування, самостійність, трудове виховання

Виховання культурно-гігієнічних навичок. Формувати звичку (спочатку під

контролем дорослого, а потім самостійно) мити руки в міру забруднення та перед їжею, насухо витирати обличчя та руки особистим рушником.

Вчити за допомогою дорослого упорядковувати себе; користуватися індивідуальними

предметами (носовою хусткою, серветкою, рушником, гребінцем, горщиком).

Формувати вміння під час їди правильно тримати ложку.

Самообслуговування. Вчити дітей одягатися та роздягатися у визначеному порядку; при

невеликої допомоги дорослого знімати одяг, взуття (розстібати гудзики спереду,

застібки на липучках); у порядку акуратно складати знятий одяг.

Привчати до охайності.

Суспільно-корисна праця. Залучати дітей до виконання найпростіших трудових дій: спільно з дорослим та під його контролем розставляти хлібниці (без хліба), серветниці, розкладати ложки та ін.

Привчати підтримувати порядок у ігровій кімнатіпісля закінчення ігор розставляти ігровий матеріал по місцях.

Повага до праці дорослих . Заохочувати інтерес дітей до діяльності дорослих. Звертати увагу на те, що і як робить дорослий (як доглядає рослини (поливає) і тварин (годує); як двірник підмітає двір, прибирає сніг; як столяр лагодить альтанку і т.д.), навіщо він виконує ті чи інші дії .

Формування основ безпеки

Безпечна поведінка у природі.Знайомити з елементарними правилами безпечного

поведінки в природі (не підходити до незнайомих тварин, не гладити їх, не дражнити; не рвати і не брати до рота рослини тощо).

Безпека на дорогах.Формувати первинні уявлення про автомобілі, вулицю, дорогу.

Ознайомити із деякими видами транспортних засобів.

Безпека своєї життєдіяльності.Знайомити з предметним світом та правилами безпечного поводження з предметами.

Знайомити з поняттями «можна – не можна», «небезпечно».

Формувати уявлення про правила безпечної поведінки в іграх з піском та водою (воду не пити, піском не кидатись тощо).

Трудові дії (помічник вихователя миє посуд, приносить їжу, змінює рушники).

Розвиток ігрової діяльності

Особливим напрямом педагогічної роботиз дітьми раннього віку є

формування ігрової діяльності.

Гра як форма дитячої активності пронизує різні видидіяльності дітей раннього віку У сучасній педагогіці виділяються різноманітні види дитячих ігор: ігри-забави, дидактичні ігри, ігри з сюжетними іграшками, ігри-драматизації

У педагогічному процесі грі слід приділяти особливу увагу:

Елементи гри повинні включатись у всі види взаємодії педагога з дітьми;

Гра має бути основною формою організації різних видів дитячої діяльності;

Протягом дня має виділятись спеціальний час для проведення різноманітних ігор.

Приблизна модель організації діяльності з освітньої галузі «соціально-комунікативний розвиток у першій молодшій групі.


Режимні

Моменти


Спільна діяльність

з педагогом


Самостійна діяльність дітей

Спільна діяльність із сім'єю

Розгляд предметів та спілкування з вихователем.

Розгляд ілюстрацій, плакатів.

Розгляд сюжетних картинок

Читання потішок.

Читання творів художньої літератури

Ігри дітей із предметами.

Ігри-ситуації

Дидактичні ігри

Сюжетно-рольові ігри

Розповіді вихователя

Настільно-друковані ігри

Ігри із будівельником.

Спостереження за роботою няні, двірника.

Самообслуговування.

Трудові доручення.


Знайомство з художньою літературою.

Розгляд ілюстрацій, картинок.

Розгляд картин

Спілкування з вихователем.

Розгляд ілюстрацій

Ігри-ситуації

Дидактичні ігри

Спостереження за роботою няньки, вихователя, музичного працівника.

Спостереження, як грають старші діти.

Подорож дитячим садом.

Сюжетно-рольові ігри

Розгляд алгоритмів послідовності одягання на прогулянку, роздягання після прогулянки, вмивання.

Розповідь вихователя про небезпечні предмети, якими користуються люди


Розгляд книжок.

Розгляд ілюстрацій, фотографій, альбомів Розгляд предметних картинок.

Розрізні картинки.

Ігри з предметами.

Настільні ігри.

Будівельні ігри: ігри - вкладки, катання куль.

Сюжетно-рольові ігри

Самообслуговування.


Допомога у виготовленні атрибутів для ігор.

Бесіди з батьками

Папки-пересування

Консультації

Спільні заходи із дітьми.

2.1.2. Пізнавальний розвиток.

Цільпізнавального розвитку визначено ФГОС ДО - формування пізнавальної мотивації в дітей віком.

Напрями пізнавального розвитку дітей:

Сенсорний розвиток дітей (колір, форма, величина);

Формування уявлень про російську народну культуру та традиції.

Формування елементарних математичних уявлень,

Формування цілісної картини світу, розширення кругозору дітей.

Організація освітньої діяльності з пізнавального розвитку дітей 2-3 років

Завдання:

Ознайомити дітей із сенсорними зразками;

Вправляти у встановленні кольору, форми, величини предметів, їх властивостей та якостей;

Удосконалювати сприйняття дітей, уміння активно використовувати дотик, зір, слух у пізнавально-дослідницькій діяльності;

Формування елементарних математичних уявлень: багато – мало, один – багато, один-два;

Знайомити дітей із предметами найближчого оточення та діями з ними, розширювати кругозір цілісної картини світу.

Нагадувати дітям назви міста, де вони живуть.
Організація та реалізація освітньої діяльності з пізнавального розвитку дітей 2-3 років освітньої галузі «Пізнавальний розвиток»

Предметна діяльність та пізнавальні здібності

У ранньому віці пізнавальний розвиток дитини здійснюється в рамках предметної

діяльності. Предметна діяльність у ранньому віці визначає, тобто. "веде" за собою психічний розвиток, тому вона і називається провідною. Саме в ході предметної діяльності створюються найбільш сприятливі умови для розвитку найважливіших здібностей, умінь та особистісних якостей дитини – мови, мислення, пізнавальної активності, цілеспрямованості та самостійності. Тому створення оптимальних умовдля збагачення та розвитку різноманітних дій з предметами – перше завдання освітнього процесу в ранньому віці.

У цій галузі розвитку можна назвати кілька напрямів.

Насамперед, це розвиток культурно нормованих, практичних та гарматних дій.

Особливе завдання, що стоїть перед педагогом у рамках предметної діяльності – оволодіння

побутовими навичками та навичками самообслуговування. Гарматними діями малюк

опановує не тільки у повсякденному житті, а й у процесі індивідуальних та спільних із дорослим ігор, та занять.

Спільна діяльність має нав'язуватися дитині. Педагог відгукується на прохання малюка про допомогу, підключається до його гри, допомагає подолати труднощі. Він може допомогти дитині правильно скоординувати та розподілити свої дії. При цьому не слід виконувати дії за малюка, важливо, щоб дитина навчилася сама виділяти потрібні властивості предметів, наприклад, підбирати і з'єднувати частини пірамідки або матрьошки в потрібному порядку. Підказки вихователя не повинні мати директивного характеру. Слід проблематизувати дитину, надати можливість своїх спроб, свободу дій. Дорослий заохочує дії дитини, хвалить її. Слід розумно поєднувати спільну діяльність дитини з дорослим та самостійну діяльність малюка. Вихователь повинен пропонувати дитині види діяльності, що відповідають її вмінням, виявляти «зону найближчого розвитку» та створювати умови для оволодіння складнішими діями. Організуючи спільну діяльність, насамперед, необхідно зацікавити малюка, підтримувати його бажання діяти з предметом, не примушуючи до точного відтворення зразка дій.

Наступне завдання вихователів у рамках предметної діяльності – розвиток у дітей

пізнавальної активності. Педагоги створюють умови для ознайомлення дітей із навколишнім світом, збагачення дітей враженнями та для дитячого експериментування. Вихователі повинні підтримувати цікавість дітей, заохочувати будь-який прояв інтересу

Найважливішим напрямом пізнавального розвитку у ранньому віці є

вдосконалення всіх пізнавальних процесів - сприйняття, уваги, пам'яті та

наочно-дієвого мислення.

Наступним педагогічним завданням даного напряму розвитку дитини є

формування цілеспрямованості та самостійності в предметній діяльності.

Пізнавальний розвиток дітей раннього віку, що охоплює різні аспекти предметної

діяльності та включає наступні 4 розділи:

Ігри та заняття, спрямовані на розвиток практичних та гарматних дій

Ігри та заняття, спрямовані на розвиток пізнавальної активності

Ігри та заняття, спрямовані на розвиток сприйняття та мислення

Ігри та заняття, спрямовані на розвиток цілеспрямованості та самостійності

предметної діяльності.

Формування елементарних математичних уявлень

Кількість.Залучати дітей до формування груп однорідних предметів. Вчити

розрізняти кількість предметів (один – багато).

Розмір.Привертати увагу дітей до предметів контрастних розмірів та їх позначення у мовленні ( великий будинок - маленька хатка, велика матрьошка - маленька матрьошка, великі м'ячі - маленькі м'ячі і т. д.).

Форма.Вчити розрізняти предмети за формою та називати їх (кубик, цеглинка, куля та ін.).

Орієнтування у просторі.Продовжувати накопичувати у дітей досвід практичного

освоєння навколишнього простору (приміщень групи та ділянки дитячого садка).

Розширювати досвід орієнтування у частинах свого тіла (голова, обличчя, руки, ноги, спина).

Вчити рухатися за вихователем у певному напрямі.

Розвиток пізнавально-дослідницької діяльності

Пізнавально-дослідницька діяльність. Знайомити дітей із узагальненими способами дослідження різних об'єктів навколишнього життя. Стимулювати допитливість. Включати дітей у спільні із дорослими практичні пізнавальні дії експериментального характеру.

Сенсорний розвиток.Продовжувати роботу зі збагачення безпосереднього чуттєвого досвіду дітей у різних видахдіяльності, поступово включаючи усі види сприйняття. Допомагати обстежити предмети, виділяючи їх колір, величину, форму; спонукати включати рухи рук

по предмету в процес знайомства з ним (обводити руками частини предмета, гладити їх тощо).

Дидактичні ігриЗбагачувати в іграх з дидактичним матеріаломсенсорний досвід дітей (пірамідки (вежі) з 5–8 кілець різної величини; «Геометрична мозаїка» (коло, трикутник, квадрат, прямокутник); розрізні картинки (з 2–4 частин), складні кубики (4–6 шт.) та ін); розвивати аналітичні здібності (уміння порівнювати, співвідносити, групувати, встановлювати тотожність та відмінність однорідних предметів за одним із сенсорних ознак - колір, форма, величина).

Проводити дидактичні ігри на розвиток уваги та пам'яті («Чого не стало?» тощо);

слуховий диференціації («Що звучить?» тощо); тактильних відчуттів, температурних

відмінностей («Чудовий мішечок», «Теплий – холодний», «Легкий – важкий» тощо); дрібної моторики руки (іграшки з ґудзиками, гачками, блискавками, шнурівкою тощо).

Ознайомлення з предметним оточенням

Викликати інтерес дітей до предметів найближчого оточення: іграшки, посуд, одяг, взуття, меблі, транспортні засоби.

Заохочувати дітей називати колір, величину предметів, матеріал, з якого вони виготовлені

(папір, дерево, тканина, глина); порівнювати знайомі предмети (різні шапки, рукавиці, взуття тощо), підбирати предмети за тотожністю (знайди такий же, підбери пару), групувати їх за способом використання (з чашки п'ють і т. д.). Розкривати різноманітні засоби використання предметів.

Сприяти реалізації потреби дитини в оволодінні діями з предметами.

Вправляти у встановленні подібності і різницю між предметами, мають однакову назву (однакові лопатки; червоний м'яч - синій м'яч; великий кубик - маленький кубик). Заохочувати дітей називати властивості предметів: великий, маленький, м'який, пухнастий та ін.

Сприяти появі у словнику дітей узагальнюючих понять (іграшки, посуд, одяг, взуття, меблі та ін.).

Ознайомлення із соціальним світом

Нагадувати дітям назву міста (селища), де вони живуть.

Викликати інтерес до праці близьких дорослих. Заохочувати впізнавати і називати деякі

трудові дії (помічник вихователя миє посуд, прибирає кімнату, приносить їжу,

змінює рушники і т. д.). Розповісти, що дорослі виявляють працьовитість, вона допомагає успішно виконати трудові дії.

Ознайомлення зі світом природи

Знайомити дітей із доступними явищами природи.

Вчити впізнавати в натурі, на картинках, в іграшках свійських тварин (кішку, собаку,

корову, курку та ін.) та їх дитинчат і називати їх. Впізнавати на картинці деяких диких тварин (ведмедя, зайця, лисицю та ін) і називати їх.

Разом з дітьми спостерігати за птахами та комахами на ділянці, підгодовувати птахів.

Вчити розрізняти за зовнішньому виглядуовочі (помідор, огірок, морква та ін.) та фрукти (яблуко, груша та ін.).

Допомагати дітям помічати красу природи у різні пори року.

Виховувати дбайливе ставлення до тварин. Вчити основ взаємодії з природою (розглядати рослини та тварин, не завдаючи їм шкоди; одягатися за погодою).

Сезонні спостереження

Ціль:познайомити дітей з поняттям «родина», формування шанобливого ставлення та почуття приналежності до своєї сім'ї, виховання уважного ставлення та любові до батьків та близьких людей.

Інтеграція областей:мовленнєвий розвиток, соціально - комунікативний розвиток, художньо - естетичний розвиток.

Програмний зміст:

Соціально-комунікативний розвиток:розвиток спілкування та взаємодії дитини з дорослими та однолітками, формування готовності до спільної діяльності з однолітками.

Мовленнєвий розвиток:розвиток мови як засобу спілкування, активізація словника, залучення до художньої літератури.

Художньо-естетичний розвиток:розвиток дитячої творчості; виховувати інтерес до музики, бажання виконувати найпростіші рухи під музику; залучати дітей до посильної участі у розвагах, розвивати вміння стежити за діями казкових героїв, сприяти формуванню навички перетворення на образи казкових героїв

Попередня робота:виготовлення персонажів для пальчикової гри, проведення пальчикової гри «Цей пальчик…», читання російської народної казки «Ріпка»

Матеріал:фланелеграф, фотографії батьків, костюми для інсценування казки «Ріпка», підбір музики для проведення фізкультхвилинки «Я пеку, пеку, пеку…».

Опис організованої діяльності:

1. Організаційний момент.

Вихователь: Придумано кимось просто і мудро

При зустрічі вітатись:

Добрий ранок!

Давайте подивимося один на одного, посміхнемося і скажемо: «Здрастуйте!» (Діти вітаються.)

2. Основна частина. Знайомство дітей із поняттям «родина».

Вихователь показує через ширму пальчикових персонажів (родина).

Діти, подивіться, хто до нас прийшов? Давайте привітаємось. (Вихованець показує пальчикову гру «цей пальчик…», спонукаючи дітей домовляти слова.)

Цей пальчик дідусь – показує великий палець із пальчиковою іграшкою – дідусем.

Цей пальчик бабуся-показує вказівний палець - бабуся.

Цей пальчик матуся – показує середній палець – матуся.

Цей пальчик татко – показує безіменний палець – татко.

Цей пальчик Я показує мізинець з лялькою дитини.

Ось і вся моя сім'я показує персонажів високо піднявши руку.

Вихователь. Хлопці, назвіть хто цей пальчик (діти називають кожен пальчик: дідусь, бабуся, тато, мама, дитина).

Дідусь такий самий, як тато? Дідусь сивий, на обличчі зморшки-складочки - він старенький. У тата немає сивого білого волосся, немає зморшок – він молодий. А мама така сама, як бабуся? (Проводиться аналогічне порівняння). А це хто? - Дитина. (дорослий називає порівняльні характеристики.) Це дідусь, це бабуся, це тато, це мама, це дитина (діти разом із дорослим перераховують пальчикових героїв.) А разом вони – родина.

Вихователь запитує у кожної дитини, чи має мама, тато, дідусь, бабуся і як їх звуть? Чи любить він їх? Уточнює, що у всіх є сім'я, у сім'ї всі люблять один одного і піклуються одне про одного, допомагають одне одному.

Вихователь запрошує дітей до фланелеграфа, на якому розміщені фотографії кожної сім'ї та пропонує дітям знайти та показати свою сім'ю. Діти знаходять і називають на ім'я своїх рідних.

Вихователь пропонує дітям стати поруч, подивитися на сусіда, посміхнутися. Ось які дружні хлопці. Ми в дитячому садкутеж любимо, дбаємо, допомагаємо. Вихователь пропонує обійнятись дітям, показати наскільки ми дружні та як сильно ми любимо один одного.

Вихователь розповідає дітям, що є багато казок про дружну сім'ю та пропонує дітям програти російську народну казку"Ріпка".

Дітям лунають ролі: дідусь, бабуся, онука, собачка Жучка, кішка Машка та мишка. Вихователь розповідає казку, а діти відповідно до тексту виконують дії.

Вихователь. А зараз давайте приготуємо для своєї матусі і для папочки і для бабусі та для дідуся для всієї родини, сюрприз. Напечемо з вами багато пиріжків.

Фізкультхвилинка «Я пеку, пеку, пеку…»

Я пеку, пеку, пеку

Діткам усім по пиріжку

А для милої матусі

Спеку два прянички.

Їж, їж матуся

Смачні два прянички

А хлопців покличу

Пиріжками пригощу.

3. Рефлексія.

Вихователь. Молодці, діти! Ось які чудові пиріжки ми спекли для своєї сім'ї. Вийшло їх багато. Усім вистачить. Дякую за старання!

За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Мета.Збагачувати знання дітей про ліс, хто живе в лісі, що росте в лісі (гриби, ягоди, дерева, дикі тварини) Розвивати тактильну чутливість, увагу, пам'ять, мову.

Методична технологія. Конспект безпосередньої освітньої діяльності з дітьми у першій молодшій групі. Освітні галузі "Соціально-комунікативний розвиток", "Мовленнєвий розвиток", "Художньо-естетичний розвиток"

Конспект безпосередньої освітньої діяльності щодо розвитку мовлення та реалізації конструктивно-модельної діяльності, з урахуванням інтеграції освітніх областей «Соціально-комунікативне...

Конспект заняття у першій молодшій групі Освітня область: Фізичний розвиток Тема: «У гості до Зайчика»

Цікаво розвиваємо рухову активність малюків.

Конспект ООД у першій молодшій групі.

Освітня область – Соціально-комунікативний розвиток

Чисті долоні

Завдання 1.Формувати вміння дітей намилювати руки до утворення піни, змивати мило, вмивати обличчя, користуватися індивідуальним рушником.

Завдання 2.Створити умови на формування навичок особистої гігієни.

Інтеграція освітніх галузей:

    Мовленнєвий розвиток:Збагачувати словник дітей : намилюємо, сухо насухо, запашне, м'яке, свіже.

    Пізнавальний розвиток:Формувати уявлення про мило. (кругле, слизьке) Про утворення піни.

Попередня робота:Бесіда з дітьми про формування навички миття рук. Показ ілюстрацій. Читання потішок із формування культурно-гігієнічних навичок.

Матеріали та обладнання:Мило, тепла вода, рушник.

Наочні матеріали:Лялька Люся, ілюстрації щодо формування КДН

Організація:Діти стоять півколом, навпроти вихователя у кімнаті для вмивання.

Хід ООД: 1частина

Вихователь:

- Хлопці ми з вами прийшли з прогулянки, подивіться хто нас зустрічає (Лялька Люся). Люся хоче подивитись на ваші ручки, покажіть їй. (Діти показують долоні)

Люся:

Ой хлопці, як ви забруднились, які у вас брудні руки. Що потрібно зробити, щоб вони стали чистими? (Відповіді дітей)

2 частина

Вихователь:

- Правильно їх треба вимити. Люся посидить на стільчику і подивиться, як ми це вміємо робити.

Запрошую дітей до вмивальної кімнати, нагадую їм, що перш ніж мити руки потрібно закатати рукави.

Хто рукавчик не засучить,

Той води не отримає.

(Допомагаю дітям закатати рукави)

Вихователь:

- Відкриваємо кран, підставляємо руки під воду, мочимо їх, потім беремо мило і намилюємо руки, щоб з'явилася піна, кладемо мило в мильницю, а ручки розмилюємо, робимо «мильні рукавички», трьом долоні із зовнішнього та внутрішнього боку.

Теплою водою руки чисто мою

Шматок мила візьму і долоні їм потру.

Сашо, чим ти намилив ручки? (Милом). Хлопці, понюхайте, як воно пахне, добре? (Так) Про нього можна сказати - воно запашне. Яке? 9відповіді дітей)

Після цього підставляємо долоні під воду та змиваємо всю піну. (перевіряю, щоб усі діти добре змили піну з рук, потім пропоную вмити обличчя)

Ой, лади, лади, лади

Не боїмося води,

Чисто вмиваємось, мамі посміхаємося.

Хто вмився, віджимаємо ручки над раковиною, щоб не набризкати на підлогу. Знаходимо свій рушник, знімаємо його, розвертаємо, витираємо обличчя та руки сухо насухо. Олена як витираємо? (сухо насухо) Рушник у кожного м'який, пухнастий, свіжий. Який рушник у Сергія? (м'яке, пухнасте)

3 Частина

Вихователь:

- Ми з вами помили ручки, давайте покажемо Люсі, які вони у вас чисті.

Чистіший мийся, води не шкодуй,

Будуть долоні снігу білішими.

Люся:

Молодці хлопці все чисто вимили руки, а чим же ви їх мили? (водою, милом) А витирали? (рушником)