Конспект заняття з екологічного виховання. (Середня група). Проект "День Землі" проект (середня група) на тему Заняття день землі у середній групі планування

Цілі:

1. Поглибити уявлення про те, що планета Земля – це наш будинок.

2. Виховувати прагнення берегти нашу Землю.

3. Виховання екологічної культури.

4. Сприяти виконанню посильних «добрих справ».

Хід свята:

Діти під музику входять до зали, де їх зустрічає Дідок-лісовичок.

Ведучий : Дідусь, хто ти?

Лісовичок: не знаю…

Я взимку весь час спав,

А уві сні я все літав

Де я? Спалить, на Місяці?

Діти: Ні! На землі!

Лісовичок : Ви дуже здивуєтеся:

Земля-мій будинок рідний.

Живуть тут звірі, птахи.

А ви?

І ви мешкаєте тут зі мною?

Діти: Так!

Лісовичок : А яка зараз пора року? Досі зима?

Діти : відповіді (добитися відповіді «весна»)

Лісовичок : А ви впевнені? І як ви про це дізналися?

Діти : називають прикмети весни

Ведучий : Лісовичок, послухай-ка як птахи весело щебечуть

Діти виконують пісню-танець «Маленькі пташки»

Лісовичок : Ай, молодці! Розбудили старого, старого-лісовика! Знати, земля прокинулася, сонцю посміхнулася... А що ж я тут сиджу, настав час мені в зелене царство. Ходімо зі мною, я і вас запрошую!

Діти проходять доріжкою з перешкодами

Лісовичок : По стежці дуже вузькою пробиратися всім нам потрібно

І колоду переступимо, і над купиною стрибнемо дружно

Під корчом проповзем,

Так і в царство потрапимо!

От і дісталися! Ласкаво просимо до мого царства! Втомилися? Сідайте на пеньки! Пограємо ми трошки: поплескаємо в долоні, потопаємо ніжками. Якщо я говоритиму щось неправильно, ви тупаєте ніжками, а якщо все правильно, то плескайте в долоні.

Якщо я прийду в лісок і зірву ромашку? (ні)

Якщо з'їм я пиріжок і викину папірець? (ні)

Якщо хлібчик шматок на пеньку залишу? (так)

Якщо гілку підв'яжу, кілочків поставлю? (так)

Якщо розведу багаття, а гасити не буду? (ні)

Якщо сильно насмітить і прибрати забуду? (ні)

Якщо сміття приберу, банку накопаю? (так)

Я люблю свою природу, їй допомагаю! (так)

Ведучий : Ой, щось капає з неба

Лісовичок: Це весняний дощ землю вмиває

Ведучий: А ми, Лісовичку, знаємо пісеньку про дощик! Хлопці, давайте її заспіваємо.

Діти виконують пісню «Кап-кап. Тук-тук»

Ведучий : Хлопці, а що ж росте після дощу?

Діти: відповіді

Лісовичок : Ой, а що це з квітковою галявиною?

Горе, горе! От біда!

Хто ж приходив сюди?

Що ж робити? Як же бути?

Ведучий: Не засмучуйся, дідусю, ми тобі допоможемо!

Адже знають усі мої друзі:

Природу кривдити не можна!

Хлопці, давайте зберемо сміття у пакети, а квіти – у букети!

Лісовичок : Спасибі хлопці! Як же гарно на галявині, тепер є де метеликам потанцювати!

Діти виконують танець метеликів та жуків

Лісочичок : Маше нам гілками ліс, Повний казок і чудес! Ростіть, хлопці! Бережіть Землю, а вона поверне вам турботу про себе міцним здоров'ям, щедрим урожаєм, співом птахів, красою зеленого царства. Ну а тепер дітлахи в групу вам йти пора!

Діти під музику йдуть із музичного залу

З березня до травня у всіх країнах світу проводяться заходи, покликані привернути увагу людей до проблем екології, викликати бажання зберегти довкілля. Ці природоохоронні заходи звуться «День землі» і відзначаються зазвичай у середині березня та 22 квітня. У цей час дітям можна розповісти про планету Земля, познайомити з глобусом. Протягом тижня вихователь згадує з дітьми назви та особливості тварин, птахів, рослин на нашій планеті, розповідає про значення чистого повітря та з дітьми визначає, що можна зробити, щоб зберегти планету. Детальний опис розмов, мовних вправ на тему, тексти для читання, народні весняні ігри ви знайдете в додатку до плану «Тематичний тиждень «День землі».

Соціально-комунікативний розвиток

В галузі соціально-комунікативного розвитку заплановано працю на ділянці, розгляд фотографій пам'яток рідного міста, бесіди про дружбу, знайомство з професією зоолога.

Пізнавальний розвиток

Для пізнавального розвитку педагог розповідає дітям про перелітні птахи, пропонує ігри на сприйняття «Зашумлені зображення», «Вибери потрібне». Екскурсія територією саду допоможе дітям з'ясувати перші ознаки весни, познайомитися з первоцвітами.

Мовленнєвий розвиток

У сфері мовного розвитку відбувається збагачення та розширення словника рахунок вправ «Навпаки», «Скажи три слова», «Хто де живе» тощо. Діти розучують вірш С. Маршака «Березень» за мнемотаблцем і становлять описові розповіді про дерева, починається знайомство з творчістю В. Біанки.

Художньо-естетичний розвиток

Для закріплення уявлень про життя на землі заплановано хороводну гру «Тополек», аплікацію «Гарна шпаківня», допомогу вихователю в ліпленні із солоного тіста та інші заходи, спрямовані на художньо-естетичний розвиток дошкільнят.

Фізичний розвиток

Триває фізичний розвиток та діти дізнаються про користь чистого повітря та правильного харчування, повторюють знайомі рухливі ігри та вправи з масажними м'ячиками, розучують фізхвилинку «На горі стоїть лісок».

Ознайомтеся із фрагментом тематичного тижня

Понеділок

ГОПізнавальний розвитокМовленнєвий розвитокФізичний розвиток
1 п.д.Етюд «Слабке пташеня». Мета: формувати бажання піклуватися про тварин.Розповідь вихователя про планету Земля. Мета: познайомити дітей із різноманітністю живої природи планети.Дидактична гра "Назви три слова". Мета: збагачувати та активізувати словник дітей на тему.Перегляд презентації "Краса рідного краю". Ціль: розширювати уявлення про красу природи.Фізмінка «На горі стоїть лісок». Ціль: удосконалювати загальну моторику.
Про-
гулка
Колективне очищення ділянки від залишків снігу та сміття. Мета: формувати бажання працювати разом.Вправа «Ліс, луг, водоймище». Мета: вчити дітей класифікувати тварин та рослини за місцем проживання та проростання.Вправа «Підкажи слово». Мета: формувати граматичний лад мови.Робота з шаблонами та трафаретами. Мета: розвивати творчу уяву, закріпити вміння працювати з олівцями та крейдою.П.І. "Цуценя". Ціль: виховувати бажання надавати допомогу. П.І. "Влучні стрілки". Ціль: розвивати окомір.
ОД
2 п.д.Вправа "Назви стан". Ціль: продовжити знайомство з грою.Збирання врожаю цибулі. Ціль: зробити висновки про необхідні умови росту рослин.Читання «Сестриця Оленка і братик Іванко», обр. Л.М. Толстого. Мета: підтримувати увагу та інтерес до слова у літературному творі.Конструктивно-модельна діяльність "Рибка". Мета: продовжити вчити дітей виконувати вироби у техніці «Орігамі».П.І. "Ми хлопці сміливі". Ціль: познайомити з новою грою.

Вівторок

ГОСоціально-комунікативний розвитокПізнавальний розвитокМовленнєвий розвитокХудожньо-естетичний розвитокФізичний розвиток
1 п.д.Розгляд фотографії з пам'ятниками рідного міста. Мета: розпочати знайомство із пам'ятниками міста.Розповідь вихователя про приліт птахів у рідні краї. Ціль: розширювати уявлення про ознаки весни.Гра "Хто де живе". Ціль: закріпити знання дітей про те, де живуть тварини.Музична гра «Козлята та вовк». Мета: вчити дітей розрізняти форму, характер та засоби виразності музичних творів.Розмова «Для чого потрібні дерева». Ціль: формувати уявлення про значення чистого повітря для здоров'я людини.
Про-
гулка
Трудові доручення. Мета: заохочувати бажання працювати.Спостереження за первоцвітами. Мета: розширювати уявлення дітей про весняні квіти.Дидактична гра "У кого що". Мета: збагачувати знання дітей про особливості різних тварин.Хороводна гра «Тополя». Мета: познайомити дітей із грою.П.І. «Струмок». Ціль: згадати правила гри. П.І. "Перетягування канату". Мета: розважити дітей.
ОД

Екологічний дозвілля у середній групі «День Землі».

Вихователь: Гринь Олександра Єгорівна.

Ціль:Поглиблення екологічних знань в дітей віком, виховання вони гуманного ставлення до природи, почуття відповідальності за живе Землі.

Завдання:Розвивати уявлення про життя на Землі, про загальні умови для розвитку рослин, тварин і людей (повітря, вода, їжа,); виховувати почуття гордості за свою планету; спонукати бажання зробити для Землі щось приємне; вчити тому, що в різних місцях умови різні: є території, де жити легко (родючі землі, лісисті місцевості, помірний клімат), але є місця, де людині, тваринам і рослинам жити важко .

Попередня робота:розучування віршів, потішок та загадок про природу, бесіди на тему екологічного виховання, розгляд ілюстрацій, читання художніх творів про рослини та тварин, знайомство з космосом, проведення конкурсу на найкращий малюнок на тему «Земля – наш дім».

Обладнання:велика куля з материками (макет землі), два кошики для сміття, сміття (палички, папір, пластмас), хопи, мольберти, папір А4, олівці, гуаш.

Діти входять до зали з музики

Ведуча:

Сьогодні ми святкуємо День Землі. Ми Землю славимо і за все дякуємо. Усі живі істоти Землі знаходять собі пропитание.Все, що потрібно життя, дає нам Земля: їжу, матеріал одягу, воду. Земля – чудова планета! Люди повинні любити і берегти її, адже вона наш спільний будинок. Я всіх вітаю зі святом Землі!

Діти, сьогодні до себе на День народження нас запросила планета Земля. Її день народження відзначають усі люди на земній кулі. У цей день усі намагаються посадити дерева, квіти, зробити шпаківні для птахів, прибирають сміття з вулиць, площ, очищають водойми. Люди намагаються зберегти та прикрасити свій будинок – нашу планету. Діти, ви хочете піти на День народження Землі?

Фізкульт. хвилинка «Подорож»

Діти йдуть один за одним, відповідно до тексту виконуючи рухи.

Ведучий. Ми йдемо по путівці, по розігрітій сонцем землі.

(Тупають ногами)

Перед нами луг під ногами м'яка трава.

(Роблять ногами ковзаючі рухи)

Ідемо вздовж берега річки, під ногами шарудить пісок.

(Растирають долоні)

По дерев'яному містку переходимо через річку.

(Високо піднімаємо ноги, робимо бавовни під колінами)

Інший берег річки заболочений, перестрибуємо з купини на купину.

(Виконуємо стрибки на двох ногах)

Навколо зарості верболозу, вітер розгойдує гнучкі гілки.

(Піднімаємо руки над головою, похитуємо ними)

Перед нами широка канава.

(Роблять великий стрибок)

Праворуч і ліворуч стиглі ягоди, зберемо їх у подарунок Землі.

(Виконують нахили вправо – вліво, присідання)

Проходимо по лузі, що заросла високою травою.

(Ідуть, високо піднімаючи коліна)

Ось і прийшли!

Ведучий:Хлопці давайте привітаємось із Землею.

Діти:

Привіт, матінко Земля!

Привіт, луки, поля!

Привіт, річка, здравствуй, луг,

Все, що бачимо ми довкола!

Ведуча:
"Земля", а хлопці прийшли до тебе не з порожніми руками, а приготували вітання.

«Дорога, мила земля!
Вітаємо тебе із твоїм святом!
Ми бажаємо твоїм річкам, озерам, лісам,
Твоїм вихованцям: звірам і птахам,
Рибам і комахам здоров'я,

А ще бути найкрасивішою планетою.
Ми думаємо, що у свій день народження
Ти будеш веселою і не ображатимешся на нас.
Ми постараємося прибрати з тебе все сміття»

Ведуча:
Хлопці, а ви хочете пограти із Землею?

Проводиться гра з кулею: Земля ставить питання і кидає кулю

    Хто живе землі? (тварини, комахи, квіти тощо)

    Хто мешкає під землею? (черв'яки, кроти, жуки тощо)

    Хто літає над Землею? (птахи, комахи)

    Коли на вулиці ясно? (вдень)

    Навіщо потрібна вода? (Пити, купатися, поливати рослини тощо)

    Для чого потрібне повітря? (Необхідний для дихання)

    Що роблять бджоли? (збирають нектар)

Ведуча:
Ви хлопці молодці, про Землю все знаєте.

Конкурс: «Хто швидше прибере сміття».

Після закінчення конкурсу ведучий цікавиться, де тварини можуть використовувати гілки (для гнізд, мурашника тощо)

Ведуча:

Загадки:

    Це що за стеля?
    То він низький, то високий,
    То він сірий, то білуватий,
    То трохи голубуватий.
    А часом такий гарний –
    Мереживний та синій – синій
    (Небо)

    Усім воно нам подобається,
    Без нього ми плачемо
    А щойно з'явиться –
    Погляд відводимо, ховаємося:
    Дуже вже воно яскраве
    І спекотне – жарке.
    (Сонце)

    Росла на лузі –
    Опинилась у стозі.
    (Трава)

    Дві антенки на маківці,
    А сама сидить у хатинці.
    На собі її щастить,
    Соломинкою повзе.
    (Равлик)

    Живою може бути і мертвою,
    І рідкою і дуже твердою.
    Таїться може у небесах
    І в глибині землі ховатися,
    І випаруються на очах,
    І відразу знову з'являтися!
    (Вода)

    Хто весь вік у воді живе,
    А сама води не п'є:
    Ні озерної, ні річкової,
    Ні якийсь інший.
    (Риба)

Ведучий:Нині ж хлопці тобі Земля виконають « Танець з парасольками».(з к/ф «Службовий роман»
Дорога "Земля", а хлопці про тебе знають вірші.

1-а дитина:
Нас у будь-яку пору року
Вчить мудра природа:
Птахи вчать співу,
Павучок – терпіння.
Бджоли в полі та в саду
Навчають нас праці.

2-а дитина:
Вчить сніг нас чистоті.
Вчить сонце доброті.
У природи цілий рік
Вчитися треба.
Весь лісовий народ
Вчить міцній дружбі

3-я дитина:
Ти дихаєш чистим повітрям лісів
І воду п'єш із повноводних річок,
Ти ситий її хлібами, людина,
Відгукнися на її сумний поклик.

4-та дитина:
Є одна планета-сад
У цьому космосі холодному.
Тільки тут ліси галасують,
Птахів скликають перелітних

5-та дитина:
Є на Землі величезний будинок
Під дахом блакитний.
Живуть у ньому сонце, дощ та грім,
Ліс та морський прибій.
Живуть у ньому птахи та квіти,
Веселий дзвін струмка,
Живеш у тому домі світлому ти,
І всі твої друзі.

6-та дитина:
Куди б дороги не вели,
Завжди ти будеш у ньому.
Природою рідної землі
Зветься цей будинок.

Ведуча:
Хлопці, а Земля в різні пори року буває різною.

(Показ картинок)

Відгадайте: Коли земля буває білою?
А жовтою, червоною, помаранчевою?
Коли буває зеленою?
А коли – різнобарвною?

Ведучий:

Гра «Подорож орбітою»Опис гри:
На підлозі в центрі зали намальовані два кола: велике і маленьке, одне в одному. У центрі невеликого кола стоїть макет Землі. На великому колі позначені дві планети (старт). За командою двоє дітей мають по намальованій орбіті дострибати, хто швидше до протилежної планети на хопах.

Після гри ведуча з дітьми розглядають малюнки, намальовані дітьми заздалегідь.

Ведуча:А тепер виконають пісню про Землю. (Бажаю тобі Земля моя)

Ведучий:
Ви вже великі і розумієте, що Земля – наша годувальниця та напувалка.

Давайте будемо берегти планету,

Інший такий на світі немає!

Швидкуємо над нею і хмари і дим.

Образу її нікому не дамо!

старша група №6 «Перлина»

МДОУ д/с №12 «Сонечко» Анапа 2016

Вихователь

Булигіна Валентина Миколаївна

Ціль:дати дітям уявлення про те, що планета Земля – це величезна куля (більша частина Земної кулі вкрита водою та океанами. Крім води є материки – тверда земля – суша, де живуть люди).

Завдання:

Сформувати в дітей віком поняття «космічний простір». Закріплювати знання дітей про планету – як спільний будинок для рослин, тварин та людини.

Виховувати любов і дбайливе ставлення до Землі та мешканців Землі

Матеріал та обладнання: глобус, схеми - моделі "пори року" , природоохоронні знаки, відеофільм «Земля в небезпеці», презентація «Правила поведінки у лісі»

Хід заняття:

Вихователь:

Наш рідний дім, наш спільний будинок – Земля, де ми з тобою живемо!

Ти тільки подивися довкола: тут річка, там зелений луг,

У лісі дрімучому не пройдеш. Води у пустелі не знайдеш!

А десь сніг лежить горою, а десь спекотно та взимку.

Чудес нам усіх не перерахувати, одна в них назва є:

Ліси, і гори і моря – все називається – Земля!

А якщо в космос ти злетиш, то ти з вікна ракети

Побачиш кулю нашу блакитну! Улюблену планету!

Хлопці, як називається наша планета? (Земля)

Наша планета-це величезна куля. Хто на ній живе (Рослини, тварини, люди).

розгляд глобуса

Ви знаєте, що я тримаю у руках? Що таке глобус?

Правильно, глобус це модель землі.

Які кольори ви бачите на глобусі? (блакитний, зелений, білий, жовтий).

Якого кольору більше?

Правильно, більшу частину (2/3) землі покриває вода. Саме вона дала такий колір планеті.

Як ви вважаєте, що означає зелений колір? (Рослинність, ліси)

А що позначено жовтим кольором? (суша)

Фіз. Хвилинка «Руки підняли»

Обертання глобуса (обертання землі навколо сонця)

Хлопці, наша планета Земля обертається навколо сонця, тому відбувається зміна пори року. Давайте ми з вами зараз згадаємо які пори року ми знаємо. (зима, осінь, ваги, літо)

Дидактична гра "Пори року"

Хлопці, зараз прозвучить уривок із музичного твору, а ви спробуйте визначити яку це пору року.

Хлопці, наша планета обертається навколо себе і тому змінюються частини доби (день ніч).

Дидактична гра "День ніч" .

(Діти кружляють навколо себе).

А оточує нашу Землю величезний простір, який називається космічним простором. Цей простір не порожній, він заповнений космічними тілами: зірками, планетами, кометами та метеоритами.

Коли перший космонавт Юрій Олексійович Гагарін, перебуваючи на космодромі, тільки-но готувався до польоту. Земля здавалася йому величезною, неосяжною.
Але, глянувши на неї з космосу, він побачив: не така вона й велика. На космічному кораблі її можна облетіти за 1,5 години! І тому ми земляни повинні любити і берегти нашу планету. Вона унікальна, лише землі є життя.
-Хлопці, а що необхідно рослинам, тваринам, людині для життя?

(вода, світло, повітря, тепло)

Все це створює сприятливі умови життя. Щоб жити на планеті, МИ зобов'язані її берегти, а чому?

Та тому що

Дерево, трава, і птах

Не завжди зуміють захиститись

Якщо будуть знищені вони

На планеті ми залишимося самі!

Подивитись на нашу Землю страшно.

Вода каламутніє з кожним днем.

А повітря! Скільки бруду у ньому?

Колись чистий, блакитний.

Тепер він брудний та хворий.

Загинути може все живе

Земле, що зробили з тобою?

Наша планета Земля в небезпеці. На ній багато хворих місць. Це вийшло тому, що люди побудували багато заводів, фабрик, електростанцій, станцій. Від цих підприємств забруднюється повітря – його забруднюють дим, що виходить із труб у небо, гази від машин. Відходи заводів зливаються в річки, моря і забруднюють їх, нафту, з танкерів під час аварій проливається у воду морів та океанів. Так забруднюється наша земля. Від цього забруднення гинуть тварини, рослини, хворіють люди (так і забруднюється наша земля). Гине природа. Наша планета у небезпеці. Вона потребує допомоги.

Відеофільм «Земля в небезпеці»

А зараз я вам покажу два місця у нашій країні, які треба рятувати.

Далеко у Сибіру є озеро Байкал. Це дуже гарне, глибоке озеро. Нині воно забруднене. Люди не лише у нашій країні думають, як його врятувати. На півдні нашої країни є Аральське море. З ним інше лихо. Води в ньому з кожним роком стає дедалі менше, воно всихає. Наразі люди думають, як його врятувати.

Вдома поговоріть із батьками про наше місто. Запитайте, чи в небезпеці наше місто чи ні? Що йому загрожує?

Як ми з вами можемо допомогти нашій планеті?

Щоб допомогти їй, треба вчитися любити природу, любити її з дитинства, навчитися розуміти, як живуть усі живі істоти. Цим займаються люди – екологи. Хочете стати молодими екологами.

Презентація «Правила поведінки у лісі»

Діти, давайте подумаємо, що не можна робити в природі (Відповіді дітей)

У мене є чарівні знаки, які нам нагадуватимуть про правила поведінки в природі

  1. Гілки дерева-не ламай
  2. Даремно квіти ти не зривай
  3. Метелики нехай літають, ну кому вони заважають
  4. Сміття своє ти не кидай

- Бережи свою планету

Адже іншої схожої нема!

Давайте станемо в коло і подаруємо один одному гарний настрій

Етюд "Гарний настрій"

Ми спочатку будемо плескати,

А потім ми тупотітимемо,

А потім ми повернемося

І один одному посміхнемося.

Мантрова Світлана

Муніципальна Автономна Дошкільна Освітня Установа

дитячий садок загальноосвітнього виду № 1

Свято« День Землі»

для середньої групи

Вихователь: Мантрова С. Н.

Музикальний керівник: Коломнікова О. Г.

Свято« День Землі» для середньої групи

Заняття з екології « День Землі» в середній групі.

1 Вед:

Багато разів зустрічали ми свято у цьому залі

Але такий, як цей, ми ще не знали.

22 квітня люди всіх країн відзначають свято – день народження Землі! В цей день усі садять дерева, квіти, прибирають сміття з вулиць, очищають водоймища. Люди намагаються зберегти та прикрасити свій будинок – нашу планету.

Що ми з вами та вашими батьками зробили до цього дня?

Діти:

Прибрали сухі гілки, сміття, обкопали дерева, побілили їх, посадили дерево та чагарник бузку.

2 Вед. Що ж ви забажаєте Землі цього дня.

Дитина: У землі коханої біля землі моєї

Нині деньнародження що подарують їй?

Весна подарує святкове рожеве вбрання

Дзвінких пташок спів їй подарує сад.

Дитина: Ліс квітами яскравими щедро обдарує

Ну а море синє прохолодою обдарує

І пурхання метелика поле дарує їй

Бджоли дарують солодкий мед

Землі своїй рідній

Дитина: А хлопці пісеньку веселу заспівають.

Їй вірші подарують, пісню заведуть

І на цьому святі забажають їй

Стати ще прекраснішою стати ще мілишою!

2 Вед.: Як ви думаєте, чому навесні відзначають цей свято?

Діти:

Земля прогрівається, Стає тепліше, на деревах з'являються листочки, розпускаються квіти, у птахів з'являються пташенята, все оживає.

1 Вед. Хлопці ви чуєте крапельки дзвеніть,

хто ж це в гості до нас поспішає?

Весна: Мене звуть весною, я дівчинка весна

Іду стежкою лісовою без відпочинку та сну

Хочу я, щоб зігріли всіх сонечка промені

Щоб з півдня прилетіли веселі граки

2 Вед: Привіт, Весно, як справи?

Весна: У мене прибирання

2 Вед: Для чого тобі мітла?

Весна: Сніг змісти з пагорба

2 Вед: Для чого тобі струмки?

Весна: Сміття змити з доріжок

2 Вед: Для чого тобі промені?

Весна: Для прибирання теж

Я лужка підсушу,

у ліс весняний запрошу…

2 Вед: Дякую тобі весна!

Ми приймаємо твоє запрошення.

Хлопці ми вирушаємо до чарівного лісу.

Фізхвилинка «Подорож»:

Ми йдемо по дорозі,

по розігрітій сонцем землі(тупотіти ногами,

Перед нами луг, під ногами м'яка трава (ковзати ногами,

Ідемо вздовж берега річки, під ногами шарудить пісок (розтирати долоні,

По дерев'яному містку переходимо через річку (високо піднімати ноги,

Інший берег річки заболочений, перестрибуємо з купини на купину стрибки на двох ногах)

Навколо зарості верболозу, вітер розгойдує гнучкі гілки. (Підняти руки вгору, похитуючи)

Праворуч і зліва пушинки зберемо їх (нахили)покладемо на долоню і здуємо.

1 Вед: Що таке природа як ви це розумієте?

Діти: Природа це рослини, дерева, гори, земля, тварин, птахів, води, повітря.

1 Вед: Це все що нас оточує,

що не створено руками людини.

Це все ви зобразили у своїх малюнках.

Як ви думаєте, що стоїть у мене на столі?

Діти: Це глобус

1 Вед: 1. Це модель землі.

2. Який вона форми (круглий)

3. За допомогою чого це можна показати

(рук, очима, головою, пальцями)

4. Скільки разів земля змінює свій колір

(4 рази: білий, зелений, різнокольоровий, помаранчевий, червоний, золотистий)

5. Чим пахне земля?

(дощем, снігом, квітами, грибами, ялинкою)

6. Які звуки можна почути на землі?

(Шум дощу, вітру, краплі, грім, шум моря, струмків, спів птахів, голоси тварин)

Хлопці ви нічого не чуєте?

Та це ж перелітні птахи повернулися з далеких країн.

Які птахи прилетіли?

Гра «Збудуємо будинок для шпаків».

2 Вед: До нас прийшов гість Хтось здогадайтеся.

На підносі в мене лежить морква та капуста, для кого це?

Діти: Зайчик

Приходить іграшковий заєць.

Дитина читає вірш про зайчику:

Хто боїться всіх у світі

Це заєць знають діти

І від шереху будь-якого

І від вовка злого, злого

І від рудої лисиці

У нього тремтять вуса

До спинки вушка притискаючи

Усіх боїться сірий зая

Він боїться навіть мишки

Тому що він трусишка!

2 Вед: дбаючи про своїх вихованців, про вами посаджене дерево.

або квітці ви стаєте добрішими і дбайливішими до своїх близьких і до всього живого, що вас оточує.

Які тварини мешкають у вас вдома?

Діти: Кішка собака…

Сцінка «На галявині якось…» (за участю батьків)

1 Вед: На галявині якось сперечалися звірята

Хто найважливіший у лісі, знаєте хлопці?

Ведмідь: Я господар лісу - ведмідь

Всі знають що я у лісі найголовніший!

Заєць: Як ти ведмідь можеш називати себе господарем лісу?

Що ти за господар, який спить усю зиму і не знає,

що у його будинку робиться?

Ми зайці найголовніші у лісі, скрізь бігаємо, все знаємо.

Білка: Ми, білки, швидкі та спритні

Стрибаємо з гілки на гілку, з висоти все бачимо.

Ми в лісі найголовніші!

Птах: Якби не я, птах, погано довелося б у лісі

Дерева захищаю від шкідників.

Я найголовніша!

1 Вед: Не сперечайтеся друзі!

Всі ви потрібні лісу, все залежіть один від одного.

Якщо хтось із вас покине ліс,

він збідніє, а може й загинути.

2 Вед: Хлопці, подивіться яка велика хмара

Хмара: Привіт хлопці я - мама Хмара,

а ви мої дітки крапельки і вам час вирушити в дорогу.

Гра «Ходять крапельки по колу»

Полетіли крапельки на землю. (стрибають, бігають).

Нудно їм стало поодинці стрибати.

Зібралися вони всі разом і потекли маленькими веселими струмками. (беруться за руки по чотири і біжать змійкою).

Зустрілися потічки і стали великою річкою (Ручки з'єднуються в один великий ланцюжок).

Текла – текла річка та потрапила в океан (Діти перебудовуються в хоровод і рухаються по колу).

А тут сонечко пригріло.

Стали крапельки легкими, потягнулися вгору (Присіли і витягли руки вгору). Випарувалися крапельки під променями сонця повернулися до мами Тучке.

1 Вед: Відчуйте яке стало свіже повітря після дощу Яка користь від дощу?

Діти: Поливає рослини, змиває пил,

наповнює водою річки та моря.

1 Вед: Наш ліс багатий на ягоди.

Які ягоди ростуть у лісі?

Діти: малина, чорниця, брусниця, журавлина, ожина.

2 Вед: Як ви думаєте, що на світі найважливіше?

Роздати дітям нагрудні знаки із зображенням сонця, води, повітря (вітру, ґрунту, рослини, комахи, зайця, вовка, людини, мікроб.

Діти:

1. Я – сонечко, найголовніше. Усім потрібне тепло.

2. Я – вода, головна. Без мене ви загинете від спраги.

3. Я – повітря. Все живе дихає. Без мене не було б життя. Я найважливіший.

4. Я – ґрунт, я найважливіша. Без мене нічого не виросте.

5. Я – рослина – землі прикраса. Я тебе головніше я на тобі зростаю.

6. Я – комаха я тебе запилюю. Без мене в тебе не буде насіння!

7. Я - заєць травоїдна тварина тебе рослина з'їм. Значить я важливіший.

8. Я – вовк, хижак. Я на тебе полюю. Я сильніший і важливіший за тебе.

9. Я – людина. Можу керувати водою та ввечері розорити землюпосадити рослину розводити тварин.

10. Я – мікроб. Якщо ти людина не вимиєш руки, то захворієш.

Значить, я головний!

2 Вед: Не хвалися мікроб, сонце, свіже повітря і вода тебе переможуть!

Діти з кожною фразою беруть один одного за руки, утворюючи коло.

2 Вед: Все пов'язано з усім!

Це один із головних законів екології – науки,

яка вивчає як людина та природа впливають один на одного,

Дитина: Давайте будемо дружити один з одним,

Як птах з небом, як поле з лугом,

Як вітер із морем трава з дощами,

Як дружить сонце з усіма нами!

Дитина: Давайте будемо до того прагне,

Щоб нас любили і звір і птах,

І довіряли всюди нам,

Як найвірнішим своїм друзям!

Дитина: Давайте будемо берегти планету

У всьому всесвіті схожому немає

У всьому всесвіті тільки одна

Для життя та дружби вона нам дана!

1 Вед: Ми повинні піклуватися про свій будинок

планеті Земля, про свою Батьківщину.

Кожен росіянин має любити природу своєї країни та охороняти!

Святозакінчується спільним танцем Що таке доброта?

додаток.